פאר טסי שירים להורדהפאר טסי הורדת שירים לחץ לקישור

פאר טסי , ההופעה הורדת שירים, מוסיקה הופעות, מוסיקה ישראלית, ראיתם את הכתבה על פאר טסי ביומן הכתב עידן סלומון יצא לבדוק את מהות ההצלחה של המלך החדש בז'אנר המזרחי. הוא השתעשע בשאלה – הורדת שירים, האם פאר טסי הוא זמר של להיט אחד – "דרך השלום". שירים להורדה לקראת סיום הכתבה הופנתה השאלה אל תלמידים בבית הספר התיכון בו למד טסי. נראה, שירים להורדה, שאת טסי ה"תחקיר" עיצבן. הוא הודיע קבל מצלמות , שהוא עם הכתב גמר. שוברים הכלים. הולך הביתה. במקום לעבור לסדר היום, הוא עשה שריר, ויצא, איך לומר, קצת ילדון מגלומן. הוא כנראה היה בטוח, הורדת שירים שאת הקטע הזה ישאירו על רצפת העריכה.
היכל התרבות מוצ"ש. "דרך השלום" הגיע פעמיים – פעם אחת בגרסה אקוסטית עם הרבה קצפת מתוקה, שירים, להורדה, בצלילי נבלנית מוארת חזק במרכז הבמה, ובסיום – הגרסה המקורית. הפעם הסדרנים לא הצליחו לעצור את ההמון, אחרי שלאורך הורדת שירים המופע מנעו הגעתו לבמה. לקחים מהופעות קודמות של זמרי הז'אנר במקום. זמר של להיט אחד? לא. אבל איפה היה טסי  בלי הלהיט הזה?
זה היה ברור כשמש ים תיכונית: שירים להורדה עם ישראל הגיע לפאר טסי בהיכל התרבות כדי לחגוג. מוסיקה מזרחית היא אופיום להמונים. זה נראה ונשמע, כאילו כל האושר שבעולם נמצא בתוך המוסיקה הזו. ראיתי את זה על פני החוגגים. ראיתי את השדרן הורדת שירים אליקו מצלם אותו (את הקהל) בסלולארי. שיהיו הוכחות.
טסי עודד את החאפלה, הזמין את הקהל לקום, להרים ידיים. מסר לו את המיקרופון . מכירים כל מילה. שירים להורדה קראתי כמה טקסטים של טסי. אני לא אלמד אותם בעל-פה.
לעצם העניין: התחרות בעיצומה, ויש כאן מתמודד רציני על בכורת הז'אנר.  אם לנצח – אז בגדול. על הבמה התמקמה תזמורת של מזרח ומערב. מדי פעם פרצו רקדנים. עשו לו אחלה מטעמים.
התחרות בשוק הזה אינה על הטקסטים, אלא על הקולות והכריזמה. שירים להורדה תן טקסט משומש מפס יצור שלא מפסיק לנוע (כאב של אבדן אהבה, זמן חולף, בדידות, חלום), תן מנגינה סבירה, תן טנור שיסלסל את "שיברון הלב", תן עיבוד משדרג. זה כל הסיפור. הורדת שירים לפאר טסי, אין החן הבימתי של משה פרץ, את הקול והכריזמה של אייל גולן, אבל לפי האינטונציה, צורת השירה, בחירת הרפרטואר והעיבודים – הוא בדרך הנכונה. אין כאן גילויים חדשים על ה"זאנר", אבל אין ספק – טסי הוא הקול החדש בשכונה הים-תיכונית.
מקוריות? רוב השירים – מתיישרים על מסלול בטוח של קלישאות שירים להורדה מיינסטרים ים-תיכוני מתוצרת מקומית –"זמן אחר", "לבד לבד לבד", "כוחה של האהבה", "טוב לי בלעדייך", "בחור פשוט". פה ושם, מגלים אצלו טקסטים פחות נדושים. אני מדבר על שירים שיש בהם סיפור: "בדרך אל העיר" הוא סיפור על מי שהכיר "ילדונת דרך הז'ורנל" והתאהב בה ועל הפדיחות בהמשך, ב"דרך השלום" הוא מספר סיפור על פגישה בינו ובינה על רקע החום הכבד בתל-אביב. הורדת שירים, גם כאן, בשני השירים קלילות הטקסט חוברת לקלילות המוסיקה. "הקרח והאש" הוא טקסט איכותי על חרדת אובדן האהבה. שירים להורדה העיבודים וההפקה העשירים של יעקב למאי הובילו את השירים למקומות קליטים ובטוחים.
תאורה מצוינת, תזמורת ששדרגה לפאר את המופע, רקדנים שהוסיפו את הקיטש. הורדת שירים, זה נשמע ונראה כאילו טסי הגיע להיכל כדי להראות מיהו המלך החדש בשכונה, ועם זאת לא הייתי ממהר להכתיר אותו. לעידן סלומון מהערוץ השני: לך להופעה של טסי. תבין כמה לא צדקת.

שירים להורדה: בואי ניפגש, תחזרי, סלחי לי אמא, כמו שיכור, לבד לבד לבד, בלי לומר שלום, בחלומות שלי, בחור פשוט, בדרך אל העיר, מלכה, רוקד עם הכאב, דרך השלום – גרסה אקוסטית, בזמן אחר, כוחה של אהבה, דפיקות הלב, השמחה שהייתה, החיים לימדוני, דינה דינה, הכל כיכול, הקרח והאש, סיכוי נוסף, טוב לי בלעדייך, דרך השלום
נגנים: אלי אדרי – מחשב וקלידים, יוני קובני – גיטרה סולו, אבי אבידני – תופים, אליאור אדרי – גיטרה בס, תומר שטיין – גיטרות, חזי יעקב – דרבוקה, רמי עזרא – קלידים, עומרי זליג – בגלמה, בוזוקי וגיטרה, עדי מאירי – חצוצרה, שי מאירי – סקסופון, שי דגן – טרומבון, חן שנהר – כינור, אבנר קלמר – כינור, דניאל תנחלסון – ויולה, לי קורן – נבל, יונית כהן – כינור, יעל שפירא – צ'לו, גליה חלי – ויולה, גלעד דוברצקי – כלי הקשה, תומר הדדי – פסנתר.

 
 
בניית אתר חינם